🇭🇺 Hagyományos mesterségek hétvégéje

Ne csak nézd, próbáld is ki!

Szeptember 4-5

10:00-18:00 Bemutató és műhelyfoglalkozások a kastélykertben:
✔️asztalos műhely
Hagyományos asztalos szerszámok bemutatása, bútor restaurálás faanyag kezelések, tartósítások és javítások.
✔️kőműves műhely
Hagyományos kőműves szerszámok bemutatása, hagyományos falazás, vakolás, fugázás, faljavítási technikák és meszes anyagok (oltott és hidraulikus) keverése.
✔️kőfaragó műhely
Hagyományos kőfaragó szerszámok bemutatása és egyszerű profilok faragása.
✔️kovács műhely
Hagyományos kovács szerszámok bemutatása és patkók, díszek kovácsolása.
✔️fafaragás
Hagyományos fafaragó szerszámok bemutatása és egyszerű díszek, minták faragása.
✔️ácsműhely
Hagyományos ács szerszámok bemutatása, ácskötések, csapolások kialakítása, régi újrahasznosított faanyag kezelése és előkészítése. Egy speciális hordozható kézi daru rendszer bemutatása
✔️vályogozás
Hagyományos vályog készítés, vályoggal való vakolás, falazás és fugázás.
11:00-17:00 Múzeum látogatás- óránkénti tárlatvezetés (20 ron felnőtt, 10 ron gyerek)
13:00-16:00 Póni szekerezés (10 ron gyerek)
13:00-16:00 Rajzfilm vetítés a kastély pincéjében
13:00-16:00 Kincskereső a kastélykertben
🎟️Belépő a rendezvényre: 10 ron felnőtteknek, gyerekeknek ingyenes

🇷🇴 Weekendul meșteșugurilor tradiționale

Învață și încearcă

4-5 Septembrie

10:00-18:00 Ateliere și prezentări în curtea castelului :
✔️atelier de tamplarie
Prezentarea uneltelor tradiționale de tamplarie și restaurarea, tratarea lemnului de mobilier.
✔️atelier de zidărie
Prezentarea uneltelor tradiționale de zidarie, zidire, tencuire, rostuire, reparatii de zidarie și prepararea materialelor folosite pe baza de var (pasta si hidraulic).
✔️atelier de pietrarie și sculptură de piatră
Prezentarea uneltelor tradiționale de pietrarie și sculptarea unor profile simple.
✔️atelier de fierarie
Prezentarea uneltele tradiționale ale fierarului si forjarea unor potcoave si decorațiuni
✔️atelier de cioplit si sculptat lemn
Prezentarea uneltelor tradiționale de sculptarea si cioplirea lemnului si sculptarea unor profile, decoratiuni simple.
✔️atelier de dulgherie
Prezentarea uneltelor tradiționale de dulgherie, alcatuirea unor îmbinări tradiționale, prepararea si tratarea materialelor vechi refolosite. Prezentarea unui sistem de macara manual folosit la sarpante.
✔️atelier de preparat si aplicat lut
Prepararea unor luturi tradiționale, tencuire, zidire si rostuire cu lut.
11:00-17:00 Vizită la Muzeul Vieții Transilvănene- tururi ghidate la fiecare oră fixă (bilet: 20 ron adult, 10 ron copil)
13:00-16:00 Trăsură trasă de ponei – 10 ron/copil
13:00-16:00 Vizionare desene animate în crama castelului
13:00-16:00 Vânătoare de comori în curtea castelului
🎟️ Bilet de intrare 10 ron pentru adulți, gratuit pentru copii

🇬🇧 Traditional crafts weekend

Don’t just look, try it yourself!

September 4-5th

10:00-18:00 Presentations and workshops in the castle garden
✔️carpentry workshop
Presentation of traditional carpentry tools, furniture restoration and wood treatment and preservation techniques.
✔️masonry workshop
Presentation of traditional masonry tools, wall building techniques, rendering, joint filling, wall repairing techniques and preparation of lime based mortars (putty and hydraulic).
✔️stonemasonry workshop
Presentation on traditional stonemason tools and sculpting of simple profiles.
✔️blacksmith workshop
Presentation on traditional blacksmithing tools and forging of simple decorations and horseshoes.
✔️ wood carving workshop
Presentation on traditional woodworking tools and sculpting of simple forms and decorations.
✔️ wood joinery workshop
Presentation on traditional joinery tools, joint carving, preparation and treatment of old refurbished wood. Presentation of a special manual crane system.
✔️mud preparation and application workshop
Preparation of traditional building mud, rendering, wall building and joint filling with mud.
11:00-17:00 Visit to the Museum of Transylvanian Life – hourly guided tours (20 ron for adults, 10 ron for children)
13:00-16:00 Pony cart rides (10 ron for childre)
13:00n-16:00 Cartoons at the cellar of the castle
13:00-16:00 Treasure hunt in the castle garden